Biography

26. prosince 2013 v 16:39 | blazulka |  Biography
Selena Marie Gomez (narozena 22. července 1992, Grand Prairie, Texas, USA) je americká herečka a zpěvačka, která je známá pro svou roli Alex Russo v seriálu Kouzelníci z Waverly Place, který dvakrát obdržel cenu Emmy. Následně také hrála v televizních filmech A zase jedna Popelka, Kouzelníci z Wavely Film, a Program na ochranu princezen. Ztvárnila také hlavní roli v divadelním filmu Ramona a Beezus a roku 2012 si zahrála ve filmu Spring Breakers.

Kariéra
Svoji hereckou kariéru zahájila v sedmi letech, kdy si zahrála malou Giannu v seriálu Barney a jeho přítelé. Později dostala malou roli ve filmu Spy Kids 3-D: Game Over a v TV filmu Walker, Texas Ranger: Falešné obvinění a hlavní roli v seriálu Brain Zapped. Na začátku roku 2007 byla obsazena do nového seriálu studia Disney Kouzelníci z Waverly jako jedna ze tří hlavních postav, Alex Russo.

V roce 2009 zakložila popovou kapelu Selena Gomez and The Scene. Jejich společné debutové album Kiss & Tell vyšlo 29. září 2009 u Records Hollywood. Dne 5. března 2010 bylo album certifikováno zlatem. Píseň "Naturally" z alba bylo potom platinově certifikovánu 15. července 2010.V únoru roku 2009 Gomezová dostala roli Beezus v komedii Ramona a Beezus, filmové adaptaci knihy od Beverly Cleary.
V červenci 2009 se objevila jako hostující hvězda v seriálu od Sonny ve velkém světě, kde si zahrála po boku své nejlepší kamarádky Demi Lovato, která v seriálu hrála hlavní roli. V témže měsíci se společně s Demi Lovato objevila v novém disneyovském filmu Program na ochranu princezen. Film v televizi sledovalo přes 8,5 milionů diváků, a tak se film stal třetím nejsledovanějším filmem Disney Channelu.
Dne 17. září 2010 Selena Gomez and The Scene vydali své druhé studiové album s názvem A Year Without Rain, které debutovalo na čtvrtém místě v Billboard 200. Poté bylo 19. ledna 2011 zlatě certifikováno. V dubnu roku 2011 kapela prodala celkem 1 345 000 alb jen v USA. Na podporu nového alba se kapela rozhodla vyjet na mini-turné A Year Without Rain Tour.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.